Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Bezpieczne lato w Gdańsku

Zapraszamy wszystkie Panie na bezpłatny kurs z samoobrony dla kobiet. W dniu 15 czerwca odbyły się pierwsze zajęcia.

Uczestniczki kursu podczas zajęć zdobywają wiedzę i umiejętności, które pozwolą im na skuteczną obronę w przypadku napadu. Pod okiem instruktora, Pomorskiego Klubu Okinawa Shorin-Ryu Karate, na co dzień funkcjonariusza Straży Miejskiej w Gdańsku kobiety dowiadują się jak rozpoznawać i unikać niebezpiecznych sytuacji, jak reagować w chwili zagrożenia i w jaki sposób szybko uwalniać się z chwytów obezwładniających. Dodatkowym utrudnieniem dla kursantek jest niestabilne podłoże plaży. W ten sposób uczestniczki na własnej skórze przekonują się jak warunki terenowe mogą zmniejszyć skuteczność nawet prawidłowego zastosowania chwytów.

Celem akcji jest wzrost poczucia bezpieczeństwa zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów przybywających latem w Gdańsku.

Przedsięwzięcie realizowane jest przy współpracy z MOSiR w Gdańsku oraz wspierane przez Stowarzyszenie na rzecz ratownictwa ADIUTARE, oraz Pomorski Klub Okinawa Shorin Ryu Karate.

Miejsce kursu: plaża Gdańsk – Molo Brzeźno
Terminy spotkań: 3, 6, 10, 13, 17, 20, 24 sierpień 2013r. W przypadku złych warunków atmosferycznych zajęcia się nie odbędą.
Godzina rozpoczęcia: 9.00
Serdecznie zapraszamy!

W sprawie zapisów na zajęcia prosimy o kontakt:

Straż Miejska w Gdańsku

Referat Profilaktyki


Tel/fax: 58 301 30 11 wew. 116 lub 117
E-mail: a.litwinski@sm.gda.pl

Fotorelacja – Bezpieczne lato w Gdańsku

Poprzedni artykułMiasteczko Ruchu Drogowego Następny artykułŁabędź na ulicy