Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
100 Lat Niepodleglej Polski Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Strażnicy z Referatu Profilaktyki uczestniczyli w festynie zorganizowanym przez schronisko dla bezdomnych zwierząt „Promyk”.

W  sobotę 18 maja w Parku Reagana odbył się festyn schroniska „Promyk”. Stanowisko Straży Miejskiej w Gdańsku było jednym z etapów konkursu dla dzieci. Dzieci musiały odpowiedzieć na pytanie, które losowały z koszyka dotyczące porządku lub bezpieczeństwa. W nagrodę za poprawną odpowiedź oprócz pieczątki, która oznaczała zaliczenie spotkania ze strażnikami, dzieci otrzymywały jeden z gadżetów. Były to: odblaskowe kamizelki, opaski lub zawieszki na tornister, które pomogą być bardziej widocznym na drodze. Ponadto strażnicy rozdawali plakaty promujące odpowiednie zachowania wśród właścicieli psów oraz ulotki „Razem dba(j)my o nasze miasto”, które zachęcają mieszkańców Gdańska do wspólnej troski o porządek w mieście.

W ramach festynu ponadto można było wziąć udział w prezentacji psów ze schroniska, bezpłatnym „chipowaniu” psów, pokazach „agality i obedience” oraz pierwszej pomocy przedmedycznej, a także w innych zabawach i atrakcjach przygotowanych dla dzieci i całych rodzin.

Fotorelacja – Festyn schroniska Promyk

Poprzedni artykułCzas na latarnie Następny artykułSeniorzy dali radę!