Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
100 Lat Niepodleglej Polski Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Strażnicy wzięli udział w spotkaniach zorganizowanych przez mieszkańców w ramach Gdańskich Dni Sąsiadów.

W sobotę 11 maja strażnicy z Referatu Profilaktyki wzięli udział w trzech spotkaniach sąsiedzkich i festynach dzielnicowych w ramach Gdańskich Dni Sąsiadów. Strażnicy uczestniczyli w festynie zorganizowanym przez Radę Osiedla Orunia-Św. Wojciech-Lipce, który miał zarazem charakter „pchlego targu”. Straż Miejska ustawiła punkt informacyjny, gdzie można było uzyskać informacje dotyczące porządku i czystości w mieście. Punkt ten cieszył się zainteresowaniem szczególnie wśród dzieci.

W spotkaniu w Parku Św. Barbary, zorganizowanym przez Radę Dzielnicy Śródmieście oraz Stowarzyszenie Kulturalno-Sportowe Perfekt, strażnicy szczególnie zachęcali osoby utrzymujące zwierzęta domowe do wywiązywania się ze swoich obowiązków.

Strażnicy również przekazywali dzieciom wiedzę o bezpieczeństwie poprzez zajęcia i konkursy podczas festynu w Brzeźnie, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Kurort Brzeźno, Projektornię GAK oraz Centrum Pracy Socjalnej MOPR.

Straż Miejska w Gdańsku jest w tym roku jednym z współorganizatorów Gdańskich Dni Sąsiadów. Strażnicy uczestniczą w większych spotkaniach i festynach, gdzie zapewniają bezpieczeństwo, prowadzą działania profilaktyczno-edukacyjne dla dzieci oraz promują troskę o czystość i porządek w mieście.

Fotorelacja – Sobota z sąsiadami

Poprzedni artykułNiebezpieczny dach Następny artykułCiężka praca Strażnika rejonowego