Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
100 Lat Niepodleglej Polski Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Już od poniedziałku od godz. 6.00 strażnicy Referatu IV sprawdzają, czy mieszkańcy północnych dzielnic Gdańska są odpowiedzialnymi właścicielami psów.

Mieszkańcy dzielnicy Żabianka – Wejhera – Jelitkowo – Tysiąclecia jako pierwsi w tym roku przechodzą kontrolę pod względem sprawowania prawidłowej opieki nad zwierzętami. Akcja Pupil skierowana jest do mieszkańców po to, żeby poprawić czystość i porządek na dzielnicy i przypomnieć zamieszkującym ją właścicielom psów o przepisach związanych z prawidłową opieką nad zwierzętami, a także zwrócić szczególną uwagę gdańszczan na zagrożenia, jakie niesie za sobą nieodpowiedzialne postępowanie ze zwierzętami – mówi Andrzej Czeran, zca Komendanta Straży Miejskiej w Gdańsku ds. prewencji. Skontrolowane zostaną także pozostałe dzielnice miasta, przynależące do Wydziału Dzielnic Gdańsk Północ.

W czasie wakacji Akcja Pupil prowadzona była na Głównym i Starym Mieście oraz w południowych dzielnicach Gdańska. W 2012 roku Straż Miejska w Gdańsku podjęła niemal 3900 interwencji wobec właścicieli psów, z czego 2950 zakończyło się pouczeniami.

Poprzedni artykułStrażnicy nie dopuścili do zapadnięcia się jezdni Następny artykułOdbiór abonamentów w najbliższe weekendy