Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
100 Lat Niepodleglej Polski Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Indeks i opłacone studia warte 24 tys. zł to główna nagroda, jaką otrzyma zwycięzca VI Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. Wśród pozostałych nagród znaleźć można między innymi tablety oraz laptopy.

Olimpiada z roku na rok nabiera coraz większego rozmachu. Obserwujemy, że coraz więcej szkół przystępuje do konkursu. Atrakcyjne nagrody oraz prestiż całego przedsięwzięcia przyciągają uwagę młodzieży. Starsi uczniowie informują młodszych kolegów o konkursie i zachęcają do udziału – mówi Jolanta Kochańska – z-ca dyrektora  XIX Liceum Ogólnokształcącego im. Mariana Mokwy w Gdańsku.

Rywalizacji podczas I etapu przyglądali się nie tylko funkcjonariusze Straży Miejskiej w Gdańsku i koordynatorzy szkolni. Swoją obecnością zaszczycił nas również Prorektor  Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej dr Waldemar Budziński oraz Przedstawiciel PZU Życie S.A. – sponsorzy głównych nagród w Olimpiadzie.

W czasie 45 minut uczniowie z 11 gdańskich szkół musieli odpowiedzieć na 25 pytań z zakresu wiedzy ustawowej i wiedzy ogólnej. Najtrudniejsze z nich wymagały od uczniów rozwinięcia skrótów zastosowanych w ustawie o odpadach a także znajomości kodeksu wykroczeń.  Najprostszym zadaniem dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych okazało się pytanie o znajomość numeru alarmowego 986.

Oficjalne wyniki I etapu Olimpiady zostaną ogłoszone do 11 stycznia 2013 roku.

Telewizyjna relacja z Olimpiady.

Fotorelacja – I etap VI Olimpiady Wiedzy o Biezpieczeństwie

Poprzedni artykułŻyczenia świąteczne i noworoczne Następny artykułW zdrowym ciele zdrowy duch