Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
100 Lat Niepodleglej Polski Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Finał konkursu "Jestem bezpieczny na drodze"Małe formy teatralne okazały się ciekawym sposobem na wyrażenie przez dzieci tematu bezpieczeństwa na drodze.

Tym razem w zupełnie innej formie pozwoliliśmy wypowiedzieć się najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego – mówi Agnieszka Solecka – kierownik Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej w Gdańsku. Postawiliśmy na ekspresję sceniczną. Jako świadkowie spektaklu, mieliśmy okazję zobaczyć siebie samych oczami przedszkolaków. To doświadczenie miło nas zaskoczyło, ponieważ okazało się, że gdańszczanie i gdańszczanki już od najmłodszych lat rozpoznają strażnika miejskiego i identyfikują funkcjonariuszy Straży Miejskiej z pracą nad porządkiem na drodze. Na scenie ramię w ramię stoi policjant ze strażnikiem miejskim – dodaje Solecka. Najmłodsze dzieci poznają municypalnych między innymi przez realizację takich programów jak: ” Autochodzik”, czy ” Postępowanie ze zwierzętami”. W dużej mierze jest to wynik prężnej pracy Referatu Profilaktyki, który dwoi się i troi, aby zaspokoić potrzeby wszystkich szkół, które zgłosiły chęć przeprowadzenia zajęć dydaktycznych.

Komisja konkursowa ze względu na to, że wszystkie przedstawienia były przygotowane na szóstkę z plusem nie była w stanie wyłonić zwycięzcy konkursu. Wszystkie dzieci były bardzo dobrze przygotowane i włożyły całe serce w odegranie swojej roli, dlatego nie mogliśmy odmówić upominku żadnemu z małych aktorów – mówi Andrzej Czeran – zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Gdańsku ds. prewencji.

Po rozdaniu nagród strażnicy zaprosili uczestników konkursu, grono pedagogiczne oraz rodziców na pyszny tort, który został przygotowany na wzór służbowego radiowozu Straży Miejskiej w Gdańsku.

Fotorelacja – Finał konkursu Jestem bezpieczny na drodze – małe formy teatralne

Poprzedni artykułAbonamenty na rok 2013 Następny artykułŻyczenia świąteczne i noworoczne