Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Podsumowanie akcji prewencyjnej Straży Miejskiej w Gdańsku i PZU Życie SA.

Ponad 600 kamizelek odblaskowych wręczono dzieciom podczas jesiennej akcji prewencyjnej Straży Miejskiej w Gdańsku i PZU Życie SA. W pięciu szkołach podstawowych funkcjonariusze Referatu Profilaktyki sprawdzali wiedzę najmłodszych uczestników ruchu drogowego.Tłumaczyli, jak bezpiecznie poruszać się na drodze, aby uniknąć wypadku. Demonstrowali, w jaki sposób prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych. Podkreślali znaczenie tempa, w jakim pieszy pokonuje przejście i ostrzegali przed pochopnymi wtargnięciami na jezdnię.

W sytuacji gdy w trakcie przechodzenia przez przejście dla pieszych wypadną wam klucze, zastanówcie się, zanim wrócicie z powrotem na jezdnię. Sprawdźcie, czy nie nadjeżdża pojazd. Wasze nagłe wtargnięcie na ulicę może zaskoczyć kierowcę, który nie zdąży się zatrzymać w bezpiecznej odległości od przejścia„- mówi Adrian Litwiński – dowódca zmiany Referatu Profilaktyki.

Dzieci chętnie zadawały pytania strażnikom. Jednak największą popularnością cieszył się lew Leoś – maskotka Straży Miejskiej w Gdańsku, która oprócz dostarczania najmłodszym rozrywki, pomagała dzieciom zakładać kamizelki odblaskowe.

Fotorelacja z akcji „Bezpieczna droga do szkoły”

Poprzedni artykułDzieci i ich magia świąt Następny artykułNocne patrole Straży Miejskiej w Gdańsku