Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
100 Lat Niepodleglej Polski Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Straż Miejska wsparła kampanię społeczną promującą pozytywne relacje pomiędzy uczestnikami ruchu drogowego.

Wśród uczestników ruchu miejskiego można wyodrębnić trzy główne kategorie: piesi, rowerzyści i kierowcy. Na szczęście nie jesteśmy stale przypisani do jednej grupy i „na własnej skórze” codziennie doświadczamy, że perspektywa zmienia się w zależności od tego czy w danym momencie maszerujemy czy też jedziemy autem. Kampania „Kierunek szacunek” ma zwrócić uwagę na fakt, że komfort w użytkowaniu wspólnej przestrzeni publicznej leży w przyjęciu otwartej i opartej na szacunku postawy.

Główną platformą wymiany doświadczeń jest strona internetowa www.kierunekszacunek.pl, gdzie każdy może zostać współtwórcą kodeksu kulturalnych zasad ruchu, które przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa i atmosfery na drogach. Do wzajemnego szacunku na chodnikach i ulicach zachęcać ma również profil na facebooku, spoty oraz naklejki z logiem kampanii, które sympatycy akcji będą mogli umieszczać na swoich pojazdach.

Organizator:

Urząd Miejski w Gdańsku w ramach realizacji projektu MIMOSA CIVITAS Plus

Partnerzy:
  • Straż Miejska w Gdańsku
  • Komenda Wojewódzkiej Policji w Gdańsku
  • Komenda Miejskiej Policji w Gdańsku
  • Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego
  • Miejska Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
  • Studio A-propos
Więcej na temat akcji na:

Facebook
Youtube

Kampania „Kierunek szacunek” realizowana jest w ramach projektu Mimosa „Wprowadzenie innowacji do działań na rzecz mobilności i zrównoważonego rozwoju”, który jest częścią inicjatywy Civitas Plus.

Poprzedni artykułNocni chuligani Następny artykułBezpieczna droga do szkoły