Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
100 Lat Niepodleglej Polski Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Uroczysty apel połączony z wręczaniem odznaczeń Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej i Prezydenta Miasta Gdańska odbędzie się w najbliższy czwartek w Ratuszu Głównego Miasta.

Święto Straży Miejskiej, to doroczna uroczystość, na którą zapraszani są włodarze Gdańska oraz przedstawiciele wielu instytucji miejskich, jednak najważniejszymi gośćmi są sami strażnicy.

Z ogromną dumą dziękuję wszystkim pracownikom za ich ciężką i pełną poświęceń pracę, niejednokrotnie w trudnych warunkach. Dziękuję również za zaangażowanie, które jest wyrazem troski o dobro mieszkańców – mówi Leszek Walczak, komendant Straży Miejskiej w Gdańsku. Ostatnich kilka miesięcy było dla wszystkich okresem wzmożonej pracy, dlatego tym bardziej cieszy mnie, że służba strażników i strażniczek została doceniona – dodaje.

Za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej Prezydent RP Bronisław Komorowski odznaczył medalami za długoletnią służbę osiem osób. Medale Prezydenta Miasta Gdańska otrzyma pięciu pracowników Straży Miejskiej, a nagrody rzeczowe piętnastu.

Fotorelacja z Święta Straży Miejskiej

Poprzedni artykułMój dom, moja dzielnica, moje miasto Następny artykułSpalanie odpadów szkodzi