Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
100 Lat Niepodleglej Polski Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Gospoda „Pod mandacikiem”, szkolenie z postępowania ze zwierzętami i Miasteczko Ruchu Drogowego, to tylko niektóre z atrakcji zaplanowane na Dzień Otwarty Straży Miejskiej w Gdańsku odbywający się 14 września 2012.

Ideą Dnia Otwartego jest to, aby gdańszczanki i gdańszczanie lepiej poznali strażników dbających na co dzień o porządek i bezpieczeństwo w mieście.

Znając uprawnienia funkcjonariuszy oraz ich zadania można szybciej uzyskać konieczną pomoc, dlatego od 5 lat wychodzimy z inicjatywą przygotowywania Dnia Otwartego dla mieszkańców – tłumaczy Leszek Walczak, Komendant Straży Miejskiej w Gdańsku.

Uzyskanie tej wiedzy będzie możliwe podczas zwiedzania siedziby Straży Miejskiej na ul. Elbląskiej 54/60, kiedy to strażnicy będą oprowadzać po Komendzie.

W tym dniu będzie można zajrzeć do każdego pokoju w Straży Miejskiej i zobaczyć jakim dysponujemy sprzętem, a zwiedzanie radiowozu, czy zabawa z naszym psem Vigorem zawsze zostaje dzieciom na długo w pamięci – mówi Agnieszka Solecka, kierownik Referatu Profilaktyki SM w Gdańsku. Warto również wykorzystać ten dzień na rozmowy ze strażnikami, aby dowiedzieć się jakie prawa i obowiązki mają mieszkańcy   – dodaje.

O tym, że warto znać prawo obowiązujące w Gdańsku, nie trzeba nikogo przekonywać. W zdobyciu tej wiedzy, podczas Dnia Otwartego, pomogą konkursy, przypomnienie zasad postępowania ze zwierzętami, nauka udzielania pierwszej pomocy oraz pokaz sztuk walki połączony z elementami samoobrony.

Na Dzień Otwarty Straż Miejska zaprasza mieszkańców Gdańska w każdym wieku, a szczególnie dzieci i młodzież w piątek, 14 września w godzinach 10 -15 do siedziby na ul. Elbląskiej 54/60. Na miejscu goście witani będą przez historycznych strażników miejskich zwanych drabami, którzy strzegli gdańskiego grodu już w XVII wieku.

Fotorelacja z Dnia Otwartego Straży Miejskiej Gdańsk

Poprzedni artykułPrzyznał, że wypił "parę piw" Następny artykułCyfryzacja numeru 986