Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
100 Lat Niepodleglej Polski Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Sprzątaj po swoim psie

Mieszkańcy centralnych dzielnic Gdańska wiedzą jak dbać o swoje psy – to wniosek z czterodniowej Akcji Pupil przeprowadzonej przez Straż Miejską.

Akcja Pupil ze szczególną uwagą prowadzona była na terenie Starego i Głównego Miasta. Przez cztery dni, od 10 do 13 lipca, strażnicy rozpoczynali patrole już o piątej rano sprawdzając czy właściciele należycie dbają o swoich pupili. Podczas trwania akcji funkcjonariusze podjęli dziewiętnaście interwencji związanych z psami. Tylko jedna z nich skończyła się mandatem.

Zależy nam, aby mieszkańcy sprzątali i należycie dbali o  swoich czworonogów, dlatego ważne jest przypominanie o obowiązkach właścicieli psów  – mówi Henryk Zaborowski, dowódca zmiany Referatu II Straży Miejskiej w Gdańsku – pouczenie daje niejednokrotnie lepsze efekty, niż grzywna – dodaje.

Podczas akcji strażnicy zwracali szczególną uwagę na to, czy właściciel sprząta po psie oraz czy wyprowadza go na smyczy lub w kagańcu. Przypominali, że pies rasy agresywnej musi mieć zarówno kaganiec, jak i smycz. Upominali, że czworonogów nie można wyprowadzać na placach zabaw oraz w innych miejscach objętych zakazem. Psa nie można również zostawiać bez opieki. Dobry właściciel powinie też pamiętać o szczepieniu oraz rejestracji psa.

Niezastosowanie się do powyższych zasad może grozić grzywną do 500 złotych. Od początku roku Straż Miejska podjęła prawie dwa tysiące interwencji dotyczących zwierząt.

Poprzedni artykułStraż Miejska podczas Euro 2012 Następny artykułGrupa nieletnich piła alkohol na placu zabaw