Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Strażnicy miejscy wzięli udział w akcji „Pieszy Tydzień – Przyjemna droga do szkoły” czuwając nad bezpieczeństwem dzieci idących na lekcje.

Patrol szkolny Referatu Profilaktyki towarzyszył najmłodszym uczniom oruńskiej Szkoły Podstawowej nr 16 w drodze do szkoły. Na skrzyżowaniu ulicy Smętnej z Żuławską przypominał uczniom jak prawidłowo należy przechodzić przez ulicę. Strażnicy miejscy rozdali również małym piechurom kamizelki odblaskowe, dzięki czemu będą bardziej widoczni na drodze. Wszystko to w związku z akcją „Pieszy Tydzień – Przyjemna droga do szkoły” organizowanej w ramach kampanii Piesze Autobusy promującej zdrowy tryb życia. „Zachęcamy rodziców do tego, aby przyprowadzali dzieci do szkoły, a nie przywozili samochodami, co preferują znacznie częściej” – mówi Agnieszka Solecka, kierownik Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej w Gdańsku.

Akcja prowadzana jest w sześciu gdańskich Szkołach Podstawowych od 18 do 22 czerwca 2012. Każde dziecko odprowadzone w Pieszym Tygodniu do szkoły nagradzane jest krokomierzem. Kampania „Piesze Autobusy – przyjemna droga do szkoły” to efekt współpracy projektu Civitas Mimosa Plus z Wydziałem Edukacji Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Fotorelacja z akcji „Pieszy Tydzień – Przyjemna Droga do Szkoły”

Poprzedni artykułAkcja TAXI Następny artykułMiędzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii