Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
100 Lat Niepodleglej Polski Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Zakończył się rok akademicki Uniwersytetu III wieku i pierwsza edycja programu profilaktycznego Straży Miejskiej w Gdańsku.

Na wydziale prawa i administracji Uniwersytetu Gdańskiego odbył się wykład podsumowujący program „Bezpieczny Senior”. W trakcie prezentacji Straży Miejskiej, pt. „Praktyczne aspekty samoobrony” strażnik, Pan Adrian Litwiński przedstawił techniki skutecznej samoobrony z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku, np. parasolki, czy kluczy do mieszkania.

Z dniem 23 maja zakończył się rok akademicki Uniwersytetu III Wieku. Na uroczystym zakończeniu, uczestnicy programu „Wiem, znam, działam – Bezpieczny senior”otrzymali skromne upominki od Straży Miejskiej w Gdańsku. W programie wzięło udział 35 osób. Zakończenie roku odbywało się w bardzo miłej atmosferze, którą budowały przemówienia, podziękowania i występy zespołów ludowych.

Program przygotowany został przez Straż Miejską w Gdańsku we współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku i Urzędem Miejskim. Działania te wpisują się w obchody Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej, którym jest rok 2012.

Program „Wiem, znam, działam – bezpieczny Senior” będzie kontynuowany. Zapisy do kolejnej edycji ruszają jesienią.

Fotogaleria z zakończenia roku akademickiego na Uniwersytecie III Wieku

Poprzedni artykułZasiej partycypację Następny artykułUroczyste zakończenie czwartej edycji Gdańskich Dni Sąsiadów