Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
100 Lat Niepodleglej Polski Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Punkt informacyjny Straży Miejskiej, sadzenie roślin z mieszkańcami, to jedne z działań podjętych przez funkcjonariuszy w sobotę, 26 maja we Wrzeszczu.

Gdańscy strażnicy po raz kolejny współuczestniczyli w kształtowaniu przyjaznej i bezpiecznej przestrzeni we Wrzeszczu. Wspólnie z okolicznymi mieszkańcami oraz pomysłodawcami akcji sadzili rośliny dbając o Plac Waryńskiego. Dzięki temu przyczynili się, po raz kolejny do powstania czystszej i bezpieczniejszej przestrzeni w mieście. W marcu, na wrzeszczańskim placu rozkwitł ułożony z bratków napis RAZEM. Na ostatnim, majowym spotkaniu sadzono rośliny i porządkowano cały teren. Dużym zainteresowaniem cieszył się też punkt informacyjny Straży Miejskiej. Mieszkańcy pytali o działania związane z egzekwowaniem obowiązku sprzątania po psach, prawo rowerowe oraz utrudnienia czekające gdańszczan podczas EURO. Dodatkowo organizatorzy akcji, w ramach projektu „Plac Waryńskiego. Zróbmy to razem”, przygotowali czytelnię na trawie oraz produkcję biżuterii recyklingowej.

Projekt „Zasiej Partycypację” realizowany jest przez Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, trójmiejską Świetlicę Krytyki Politycznej we współpracy z fundacją im. S. Batorego oraz Urzędem Miejskim w Gdańsku.

Fotorelacja z akcji Zasiej Partycypację

Poprzedni artykułWypadek na ul. Sucharskiego Następny artykułBezpieczny senior