Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Municypalni w bezpośrednim pościgu ujęli nietrzeźwego kierowcę.

W dniu 17.04.2011r. ok. godz. 16.40 strażnicy miejscy, patrolując ul. Żabi Kruk w Gdańsku, zauważyli uciekającego mężczyznę, którego goniły dwie inne osoby, wzywające do zatrzymania uciekiniera. W tym samym momencie zobaczyli szybko jadącego w kierunku ul. Toruńskiej uszkodzonego Mercedesa. Strażniczka udała się w pościg za uciekinierem natomiast kierujący radiowozem strażnik pojechał za Mercedesem. W pewnym momencie, jadąc ul. Kładki, Mercedes zjechał na chodnik po czym zatrzymał się a kierujący nim mężczyzna usiłował oddalić się od pojazdu. Został on zatrzymany przez strażnika, który wyczuł od kierowcy wyraźną woń alkoholu. Mężczyzna przyznał się że pił alkohol i prowadząc samochód uszkodził znak drogowy a następnie uciekł z miejsca zdarzenia.

Mężczyzna został przekazany Policji. Badanie alkomatem wykazało 1,93 promila w wydychanym powietrzu. Zatrzymano również drugiego z mężczyzn, który okazał się pasażerem Mercedesa. Mężczyzna był trzeźwy.

Poprzedni artykułBiały proszek na Targu Węglowym Następny artykułWjazdówkę na Stare Miasto kupimy tylko w Komendzie Straży Miejskiej