Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Już 20 grudnia rusza IV edycja Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczne i Przyjazne Pomorze”. Uroczyste rozpoczęcie odbędzie się  w Szkołach Elektrycznych i Elektronicznych przy ulicy Grunwaldzkiej 238 B w Gdańsku o godzinie 9.

IV edycję Olimpiady organizują Straże Miejskie z Gdańska, Kwidzyna, Kościerzyny, Pelplina, Pucka, Tczewa wraz z Gdańską Wyższą Szkołą Humanistyczną. Konkurs powstał w ramach realizacji rządowego programu „Razem Bezpieczniej”. Jego celem jest rozwijanie wśród młodzieży poczucia odpowiedzialności za swoje postępowanie oraz zachęcenie do poznania przepisów prawa i uprawnień instytucji stojących na jego straży.
Olimpiada „Bezpieczne i przyjazne Pomorze” skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Nagrodą główną będzie indeks na wybrany przez zwycięzcę kierunek studiów na Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej. Konkurs przebiega w trzech etapach. Zwycięzcę poznamy podczas uroczystego finału Olimpiady, który odbędzie się 10 marca 2011 w siedzibie Biura Rady Miasta Gdańska.
Do bieżącej edycji przystąpiło 29 szkół i 569 uczniów z województwa pomorskiego.

Poprzedni artykułBezpieczna zima w mieście Następny artykułOlimpiadę czas zacząć