Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

5 maja obchodzony jest europejski dzień walki z dyskryminacją osób niepełnosprawnych. Straż miejska wzięła udział w akcji zorganizowanej przez pełnomocnika prezydenta miasta ds. osób niepełnosprawnych na rzecz lepszego dostosowania przestrzeni miasta do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Po mieście poruszały się trzy zespoły zadaniowe – każdy doświadczający innego rodzaju niepełnosprawności: ruchowej, wzrokowej bądź słuchowej. Grupy miały jasno postawione cele. Odwiedzić szpital, bank oraz kilka urzędów i instytucji. Każda z grup napotkała inne przeszkody, które z perspektywy osób w pełni sprawnych często pozostają niewidoczne. W projekcie udział wzięli wiceprezydenci Gdańska panowie Maciej Lisicki i Wiesław Bielawski.
Dodatkowo specjalny radiowóz straży miejskiej z pełnomocnikiem prezydenta miasta ds osób niepełnosprawnych na pokładzie poruszał się po całym Gdańsku w poszukiwaniu drogowych i architektonicznych utrudnień jakie napotykają niepełnosprawni. Wymiernym efektem całej akcji będzie raport, na podstawie którego zostaną podjęte działania usuwające bariery jakie stoją przed osobami niepełnosprawnymi.

Poprzedni artykułPożar na Dolnym Mieście Następny artykułOkradli kolegów z budowy