Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
100 Lat Niepodleglej Polski Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Od początku maja 2010 roku karty parkingowe dla niepełnosprawnych mieszkańców Gdańska będą wydawane przez Straż Miejską.

Każde nowoczesne miasto stara się budować przestrzeń w ten sposób, by osoby niepełnosprawne nie napotykały barier i mogły poruszać się po mieście tak jak inni jego mieszkańcy. Specjalnie wydzielone miejsca parkingowe są po to by służyć osobom, które tego potrzebują. Niestety w praktyce bywa inaczej. Zdarza się, że widzimy w pełni zdrowego człowieka łamiącego obowiązujące przepisy ruchu drogowego, z kartą parkingową dla niepełnosprawnych wyłożoną za przednią szybą samochodu.
Korzystanie z miejsc parkingowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych przez osoby zdrowe jest nieetyczne i dlatego miasto postanowiło z tym walczyć. Od maja br. Straż Miejska przejmuje od MOPS wydawanie kart parkingowych dla niepełnosprawnych. Dzięki temu funkcjonariusze pracujący w terenie będą mogli drogą radiową sprawdzić, czy osoba która posługuje się kartą parkingową dla niepełnosprawnych jest do tego uprawniona.
Dodatkowe informacje dotyczące wydawania kart parkingowych dla osób niepełnosprawnych można znaleźć w zakładce „Dla niepełnosprawnych”  na stronie internetowej Straży Miejskiej w Gdańsku.

Poprzedni artykułKonkurs graffiti "Wiem - nie niszczę, tworzę" Następny artykułNielegalny handel papierosami