Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Od początku maja 2010 roku karty parkingowe dla niepełnosprawnych mieszkańców Gdańska będą wydawane przez Straż Miejską.

Każde nowoczesne miasto stara się budować przestrzeń w ten sposób, by osoby niepełnosprawne nie napotykały barier i mogły poruszać się po mieście tak jak inni jego mieszkańcy. Specjalnie wydzielone miejsca parkingowe są po to by służyć osobom, które tego potrzebują. Niestety w praktyce bywa inaczej. Zdarza się, że widzimy w pełni zdrowego człowieka łamiącego obowiązujące przepisy ruchu drogowego, z kartą parkingową dla niepełnosprawnych wyłożoną za przednią szybą samochodu.
Korzystanie z miejsc parkingowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych przez osoby zdrowe jest nieetyczne i dlatego miasto postanowiło z tym walczyć. Od maja br. Straż Miejska przejmuje od MOPS wydawanie kart parkingowych dla niepełnosprawnych. Dzięki temu funkcjonariusze pracujący w terenie będą mogli drogą radiową sprawdzić, czy osoba która posługuje się kartą parkingową dla niepełnosprawnych jest do tego uprawniona.
Dodatkowe informacje dotyczące wydawania kart parkingowych dla osób niepełnosprawnych można znaleźć w zakładce „Dla niepełnosprawnych”  na stronie internetowej Straży Miejskiej w Gdańsku.

Poprzedni artykułKonkurs graffiti "Wiem - nie niszczę, tworzę" Następny artykułNielegalny handel papierosami