Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
100 Lat Niepodleglej Polski Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Straż Miejska w Gdańsku wraz ze strażami i policją municypalną z trzynastu miast wchodzących w skład Związku Miast Bałtyckich tworzy Grupę Roboczą Porządku Publicznego i Bezpieczeństwa Lokalnego.

Grupa  zajmuje się wymianą doświadczeń i współpracą w kwestii bezpieczeństwa i porządku ośrodków miejskich basenu morza Bałtyckiego.
Problemy, które wydają się być całkowicie rozwiązane w jednych miastach istnieją nadal w pozostałych. Stworzenie Grupy pozwala na wymianę doświadczeń i poszerzenie wiedzy w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa i porządku lokalnego. Inicjatorzy żywią nadzieję, że wspólne wysiłki pomogą stworzyć  region miast Morza Bałtyckiego czystym i bezpiecznym.
Pierwsze spotkanie zainicjowanej przez gdańską Straż Miejską Grupy odbyło się 26 marca 2010 r. w Gdańsku. Obecnie w skład Grupy wchodzi trzynaście miast. Oprócz Gdańska należą do niej: Estonia: Tallin; Litwa: Wilno, Paneveža; Łotwa: Ryga, Liepãja, Tukums, Jermala, Jelgava; Polska: Sopot, Elbląg; Szwecja: Nacka, Botkyrka.
Grupie przewodniczy Komendant Straży Miejskiej w Gdańsku Leszek Walczak. Wiceprzewodniczącymi są: Andrejs Aronovs z ryskiej Policji Municypalnej oraz Koordynator ds. Bezpieczeństwa z magistratu Nacka – Hans-Ivar Swärd.
Grupa istnieje w ramach Związku Miast Bałtyckich.

Więcej informacji (w wersji angielskiej) na temat Grupy znajdą Państwo klikając w poniższy link:

http://www.ubc.net/commissions,78.html

 

Poprzedni artykułFinał Olimpiady Następny artykułZłapani na gorącym uczynku