Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
100 Lat Niepodleglej Polski Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Od 25 maja 2009 roku Straż Miejska w Gdańsku rozpoczyna wydawanie abonamentów N+.

Z inicjatywy Pełnomocnika Prezydenta Miasta Gdańska ds. Osób Niepełnosprawnych i Straży Miejskiej w Gdańsku Rada Miasta Gdańska rozszerzyła obowiązującą uchwałę w sprawie stref płatnego parkowania. Zgodnie z nowelizacją osoba legitymująca się orzeczeniem lekarskim o znacznym stopniu niepełnosprawności powodującym istotne trudności w poruszaniu się (kod niepełnosprawności R lub N), która jest właścicielem, współwłaścicielem lub użytkownikiem pojazdu, może ubiegać się o wydanie bezpłatnego identyfikatora N+. Nowy abonament uprawnia do bezpłatnego parkowania pojazdu w strefach płatnego parkowania. Identyfikatory wydawane będą na markę oraz nr rejestracyjny pojazdu z wpisaniem danych osobowych jego właściciela i będą obowiązywać na terenie całego miasta. Wykaz wymaganych dokumentów uprawniających do uzyskania identyfikatora N+ dostępny jest w zakładce Co i jak na stronie internetowej Straży Miejskiej w Gdańsku (www.strazmiejska.gda.pl).

Abonamenty N+ nie zastępują kart parkingowych wydawanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, są jedynie dodatkowym przywilejem dla określonej grupy osób niepełnosprawnych.

Poprzedni artykułDiler narkotyków zatrzymany dzięki monitoringowi Następny artykułGrafficiarz złapany na gorącym uczynku