Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Straż Miejska i Sekcja Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku wspólnie zorganizowały eliminacje miejskie Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego.

Konkurs odbył się 16 kwietnia na terenie Miasteczka Rowerowego przy komendzie Straży Miejskiej w Gdańsku. Na eliminacjach spotkało się 30 zawodników z 10 drużyn. Byli to uczniowie gdańskich szkół podstawowych i gimnazjów. Zwycięskie drużyny przeszły do kolejnego etapu turnieju, jakim są eliminacje wojewódzkie i otrzymali puchary od Komendanta Straży Miejskiej w Gdańsku. Zwycięzcą w kategorii szkół podstawowych została Szkoła Podstawowa nr 89. Wśród gimnazjów wygrało Gimnazjum nr 29. Nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy zdobyli najwięcej punktów. Najlepszy spośród gimnazjalistów okazał się Paweł Straszak, a wśród uczniów szkół podstawowych – Krystian Skrodzki. Obaj otrzymali rowery, ufundowane przez Straż Miejską w Gdańsku oraz Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień. Nad bezpieczeństwem młodych rowerzystów czuwali ratownicy medyczni ze Stowarzyszenia na Rzecz Ratownictwa „Adiutare”. Oni także sprawdzali ich wiedzę z zakresu pierwszej pomocy.
Celem organizowanego od wielu lat turnieju jest działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. To także uczestnicy ruchu drogowego i muszą mieć świadomość, jak powinni się zachowywać, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym.


Poprzedni artykułPracowite Święta na monitoringu wizyjnym Następny artykułNielegalne reklamy na Przymorzu