Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
100 Lat Niepodleglej Polski Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Mężczyznę, który usiłował sprzedawać dokumenty zatrzymali funkcjonariusze straży miejskiej. Niedoszły „sprzedawca” został ujęty podczas kontroli stoisk przy targowisku.

Zdarzenie miało miejsce 26 września. Strażnicy z Referatu Interwencyjnego III przeprowadzali kontrolę stoisk, które znajdowały się poza terenem targowiska przy ul. Wyspiańskiego na gdańskim Wrzeszczu. W pewnej chwili funkcjonariuszka zauważyła mężczyznę próbującego sprzedać dokumenty. Podeszła do niego i poprosiła o dokument tożsamości. Mężczyzna podał swoje dane, nie potrafił jednak powiedzieć, na jakiej ulicy dokładnie mieszka. Miał również problemy z datą urodzenia. Podawał ją trzy razy, za każdym razem inaczej. Strażnicy zabrali go na komisariat policji. Podczas drogi mężczyzna wyjął „swój” dowód osobisty. Zdjęcie nie zgadzało się jednak z wyglądem zatrzymanego. Na pytanie, skąd ma dokument, odpowiedział, że znalazł. Sprzedający wraz z niedoszłym nabywcą zostali przekazani policji.

Poprzedni artykułStrażnik ewakuował mieszkańców płonącej kamienicy Następny artykułI Dzień Otwarty Straży Miejskiej w Gdańsku