Z Mieszkańcami i Dla Mieszkańców
Kanał RSS Twitter Kanał YouTube

Funkcjonariusze Straży Miejskiej zabezpieczali akcję gaszenia pożaru i pomogli przy przekwaterowaniu poszkodowanych do hotelowca.

Wczoraj o godzinie 20.53 do Miejskiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o pożarze poddasz budynku mieszkalnego przy ul. Niecałej. Na miejsce zostały skierowane dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej, Policja, Pogotowie Ratunkowe, Pogotowia Gazowe i Energetyczne oraz trzy patrole Straży Miejskiej celem zabezpieczenia miejsca akcji.

Z budynku ewakuowano wszystkich mieszkańców. W związku z niska temperaturą na miejsce został skierowany autobus Zakładu Komunikacji Miejskiej, w którym mieszkańcy ci mogli się schronić i ogrzać do czasu zakończenia akcji i podjęcia dalszych decyzji.

Po zakończeniu akcji, przybyli na miejsce wcześniej, przedstawiciele Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Biura Obsługi Mieszkańców i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej podjęli decyzje o tymczasowym zakwaterowaniu osób, które nie mogą powrócić do swoich mieszkań, w hotelu Portus. Strażnicy miejscy pomogli przetransportować poszkodowane osoby wraz z cenniejszym dobytkiem do hotelu.

Po zakończeniu, trwającej ponad trzy godziny akcji, do pracy przystąpiła Policja i przybyły na miejsce prokurator, którzy będą ustalać przyczynę pożaru.

Poprzedni artykułZatrzymali złodzieja Następny artykułTragiczny pożar